Zapraszamy do udziału w autorskim Projekcie Rewire - podłącz się ponownie.
Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 9-11 lat, korzystających na co dzień ze sprzętu elektronicznego. Alternatywą dla korzystania z urządzeń mobilnych przez dzieci, będzie udział w cotygodniowych spotkaniach warsztatowych, w około 10-osobowych grupach. Dzieci będą mogły rozwijać własne kompetencje społeczne, kreatywność i wyobraźnię, zwiększać koncentrację uwagi i inne umiejętności poznawcze a w konsekwencji oczekiwane jest zmniejszenie ilości godzin używania np. Smartfona na co dzień. Planowane są dwa zajęcia tygodniowo dla każdej grupy, o zróżnicowanej tematyce.
Warsztaty realizowane będą przez Autorki projektu, tj. Studentki V roku Psychologii Praktycznej Instytutu Psychologii UJ Julię Dyklę i Aleksandrę Kurek oraz Studentów Koła Naukowego Pragma Sekcji Terapii Neuropsychologicznej, Koordynatorem Merytorycznym Projektu jest neuropsycholog dr Bogusława Bober-Płonka, przy współpracy z Centrum Medonow i Centrum Zdrowia Psychicznego "Doctor Jan" Kraków Nowa Huta.
Zajęcia będą realizowane w Centrum Medonow. Adres: Osiedle Wysokie 21, 31-819 Kraków
Przed i po treningu warsztatowym planowana są szczegółowe badania indywidualne każdego dziecka specjalistycznymi metodami oceniającymi funkcje poddane treningowi. Po zakończeniu treningu planowane są opracowania naukowe wyników, celem oceny efektów pracy z dzieckiem, m.in. zmiany nastawień, poprawy uwagi, zmniejszenie impulsywności funkcji wykonawczych, rozbudzenie nowych zainteresowań, ważne z punktu widzenia dalszej praktyki psychologicznej oraz pedagogicznej. Analiza danych będzie przeprowadzona z pełnym poszanowaniem i zachowaniem zasad ochrony danych osobowych zgodnie z zasadami RODO.
Warsztaty podzielone będą na 3 segmenty:
1. Warsztaty z dominującymi elementami muzykoterapii
2. Warsztaty z dominującymi elementami technik terapii poznawczo-behawioralnej
3. Warsztaty o tematyce ogólno-rozwojowej (z utrwalaniem w/w elementów)
Przydział dziecka do grupy warsztatowej (np. do grupy z dominującymi elementami muzykoterapii) będzie losowy i nie będzie podlegał zmianom.
Uwaga!
Ze względu na specyfikę zajęć, Projekt nie obejmuje dzieci z orzeczeniami dotyczącymi specyficznych zaburzeń np. niepełnosprawności intelektualnej, spektrum autyzmu, znacznie nasilonych zaburzeń typu ADHD itp.
Ilość miejsc ograniczona (60 osób).
Terminy warsztatów:
Rozpoczęcie warsztatów planowane w październiku 2024 – po przeprowadzeniu rekrutacji. Cykl warsztatów będzie zrealizowany w ciągu 3 najbliższych miesięcy. Dwa spotkania w każdym tygodniu. Ważna deklaracja systematycznego uczestnictwa.
Uczestnictwo w naszych warsztatach jest bezpłatne.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres, e-mail: rejestracja@medonow.pl, tel: 691 449 677 lub poprzez formularz LINK DO FORMULARZA
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym projekcie!
Autorki i Współwykonawcy Projektu
Zapraszamy na darmowe warsztaty!
Zapraszamy do udziału w autorskim Projekcie adresowanym do dzieci w wieku 9-11 lat, korzystających na co dzień ze sprzętu elektronicznego. Dzieci będą mogły rozwijać własne kompetencje społeczne, kreatywność i wyobraźnię, zwiększać koncentrację uwagi i inne umiejętności poznawcze.
Sprawdź szczegóły
This will close in 10 seconds